Rédl – nová televizní kriminálka

Square

V poslední době se s kriminálním příběhy natočené s temnějšími odstíny doslova roztrhl pytel. Nejenže nedávno skočila třetí řada populárního seriálu Labyrint, ale také oblíbená detektivka dánko-švédské produkce Most. Rédl by měl pokračovat v duchu obou děl, i když ne tak docela. Na rozdíl od výše zmíněných detektivních příběhů se nejedná o seriál, který by měl iks pokračování, ale o uzavřenou sérii, která má pouhopouhé čtyři díly. Navíc scénáristé si vše nevymysleli, ale z části čerpali z nedávné minulosti. Nejedná se však přímo o historický počin, ale o příběh, který je volně inspirován událostmi, které se v té době odehrály. Je to tedy fikce, ale fikce postavená na reálných základech.
zvětšování sklo nad otiskem
Na začátku příběhu se setkáváme se dvěma mladíky. Ti shodou okolností přijdou na to, že některé vagóny plné zbraní a munice patřící pomalu se stahující ruské armádě, začínají mizet. Trochu naivně se pokusí tento problém rozlousknout, což jedno z nich stojí život a druhého nutí skrývat se neznámo kde. V tu chvíli se na scéně objevuje vojenský prokurátor Roman Rédl v podání Ondřeje Sokola a začíná pomalu ale jistě rozmotávat jednotlivé nitky vedoucí k vyřešení celého případu.
sherlock holmes detektiv
Děj se odehrává těsně po revoluci, kdy se demokratické principy ve společnosti ještě dostatečně neukotvily a zároveň se na našem území stále nachází nemalá část okupační ruské armády. Navíc se schyluje k rozdělení Československa na dvě republiky, což tíživosti příběhu ještě více nahrává. Příběh této kriminálky je velice zapeklitý a diváky v jeho průběhu čeká nejedno překvapení. Objeví se v něm celá řada historických osobností, jejichž jména jsou však mírně pozměněna. Například generál Alois Lorenc se zde jmenuje Ferenc. Tato temná detektivní minisérie má premiéru 11.11.2018 na obrazovkách České televize a určitě se je na co těšit.