Prevence proti nevyžádané poště

Square

Někteří lidé mají místy sebedestruktivní chování. Možná však o tom nevědí a tak je třeba, aby se rozšířily obzory. Mnohé kroky, které podnikáme na internetu, jsou víceméně zbytečné a akorát nám v konečném důsledku mohou pěkně zaneřádit jakoukoliv poštu. Proto je nesmírně důležité, abychom se naučili předcházet jistým věcem, které z naší emailové adresy poté činí terč pro tuny spam emailů. Je to všechno jednoduché, jediné, co je třeba, tak je dávat pozor a klikat.
výstražná značka

Reklamní emaily a spam

Tuto kategorii je nejjednodušší vyřadit úplně. Při každém nákupu, při každém dotázání se naskytne šance společnosti zasílat reklamní informace a letáky na váš email. Jediné, co musíte, tak je dávat pozor, pečlivě si číst právě načtenou internetovou stránku a její obsah a zaklikávat ano / ne. To je jednoduché, že ano? Mnohdy ale chceme rychle koupit zboží a na nějaký dodatečný text nemáme čas, přitom souhlas k zasílání reklam je vždy automaticky vyplněn předem. Proto je nesmírně důležité podívat se a odškrtnout tuto možnost, ať už je to e-shop nebo něco jiného. A máte po problémech. Tento krok musíte dělat pokaždé!

Nezadávat email na pochybné stránky

Kliknuli jste někdy na reklamy typu: „Chcete vyhrát nový IPhone“? Tak vás určitě daná stránka vyzvala, abyste vyplnili číslo a email pro kontaktování a slosování. Jenomže to je jenom chytrý tah, který z vás má tyto údaje vyloudit. Váš email i s číslem se poté dostanou do jejich databáze a už to jede. Nejen, že vám začne chodit spousta nevyžádané pošty, ještě je budete muset odmítat i na mobilu.
obálky a ruka

Vyhněte se pochybným projektům

Program, který z vás udělá milionáře. Stránka, která vám radí co a jak. Seznamky. Tady všude si dávejte pozor, kam své údaje zadáváte. Často je řešení jednoduché, jenom je třeba znát ten správný klíč a nebát se, že by to snad nešlo. Určitě je nutné vystoupit ze své komfortní zóny nezájmu.