Překupníci aut a jejich podvodné praktiky

Square

Dříve se říkalo, že nejlepší volba pro nákup ojetého vozidla poskytují soukromí inzerenti na klasických internetových portálech. Doba se ale mění. Možnost rychlého a vysokého zisku nalákala na trh s auty opět více nabídek od podvodníků. Tito lidé rádi šetří vlastním svědomím a bez problémů vám prodají vrak za několik desítek tisíc korun.
auto renault

Koupí vrak za pár tisíc a za tři dny ho prodají za čtyřicet

Největším rizikem je nákup od prodejce, který tento byznys neprovozuje jako své hlavní živobytí. Nestojí za ním žádná společnost a působí jako dlouholetý vlastník vozidla. Základem jejich černého podnikání spočívá v nízkém nákupu, malé investice do zprovoznění automobilu a umění chátrající auto alespoň na oko rozpohybovat. Někteří mají schopnost zázračným způsobem zařídit na těchto autech i technickou kontrolu s pozitivním výsledkem, což na důvěře a ceně vozidla bezesporu přidá.

Jak se nestát obětí těchto podvodných praktik?

  Pozvěte si k nákupu ojetého auta odborníka. Nemusí být profesionál. Postačí když má s automobily mechanické, nebo prodejní zkušenosti.

  Zajímejte se o historii vlastníků ve velkém technickém průkazu. Pokud se prodejce nestal nikdy vlastníkem vozidla a požaduje přepis přes získanou plnou moc od předchozího majitele buďte na pozoru.

  Na mnoho inzertních portálech je možné zjistit o prodávajících jejich historii prodejů a aktuální nabídky. Pokud je jejich historie prodeje ojetých aut obsáhlá, měl by to být impuls k vaší opatrnosti.
oprava kotoučové brzdy

Jeden příklad mluví za vše

Na internetové diskuzi je veřejný příběh pána, který prodával nepojízdné auto asi za deset tisíc. Zadní i přední náprava byla poškozena a automobil nestartoval. Rozhodl se tedy prodávat jej na náhradní díly. Do hodiny se ozval mladý kluk, který si s obrovským zájmem pro auto ještě ten den přijel. O nějaký tisíc pána ještě dokázal usmlouvat. Za tři dny přijel znovu, aby se na něho vozidlo přepsalo. To by nebylo tak neobvyklé, kdyby si bystrý pán nevšiml, že tento jinoch dokázal zázračným způsobem zařídit ještě v den prodeje technickou kontrolu. Když se vrátil z úřadu domů tak zjistil, že auto je vystavené na inzerci za téměř padesát tisíc korun. Nemůžeme sice s jistotou říci, že praktiky toho mladíka byly nekalé, ale určitě do jisté míry k zamyšlení.