Kam na guláš?

Square

Lokál u Bílé Kuželky
Restaurace Lokál je stále populárnější, a po právu. Její majitelé ji založili s myšlenkou, že chtějí dělat dobré, hospodské jídlo, ale dělat ho poctivě, a bez náhražek. Patří mezi ty dražší, třeba smažený sýr tu stojí okolo dvou stovek, ale za své peníze dostanete skutečně skvělé jídlo. Kdy sem vyrazit? Pokud máte návštěvu z ciziny, chcete jim ukázat centrum Prahy, dobře se najíst v čistém prostředí, a nekoukáte zase tolik na peníze. Není to úplně místo, kam byste si šli sednout na pivo, ale je to asi nejlepší výstavka české kuchyně, která u nás existuje. Kromě toho patří pod koncept Lokálu ještě třeba restaurant u Zavadilů, Hamburk nebo Nad Stromovkou.
guláš s knedlíky
Havelská koruna
Cenově srovnatelné s Lokálem, guláš se šesti tu dostanete asi za sto dvacet, svíčkovou jen o málo dráž, ale o něco méně provařená je restaurace Havelská koruna. Zajímavá je hlavně tím, že ačkoli je v samém srdci Prahy, stejně si uchovává atmosféru klasické české hospody. Na rozdíl od Lokálu je to tak i místo, kam si jít v klidu večer posedět. Nemá tak výstavní interiér, ale zato je vyhlášená svou milou obsluhou.
guláš se zeleninou
Lidová jídelna Těšnov
Do této jídelny se budete muset vypravit o něco dál, až k Florenci, ale zato dostanete dobré jídlo bez dlouhého čekání a za více než přijatelnou cenu. Hlavní jídla do stokoruny, polévka za dvacku, a dokonce pravidelně dělají i vegetariánská jídla. Menu se denně obměňuje a obvykle zahrnuje zhruba deset jídel. Stýská se vám po klasikách ze školní jídelny? Tohle je přesně místo pro vás.
spadlá pěna piva
U Jelínků
Toto je trochu unikát. Restaurace na Národní třídě, v samém centru města, ale s hospodským duchem. Vstoupíte dovnitř, a obsluha na vás houkne, co si dáte. Dostanete tu pivo, turka do skla, k jídlu pár hotovek. Točí se tu jedna z nejlepší Plzní v Praze. Pokud hledáte úplně normální hospodu, našli jste ji.