Naše slunce

Square

Roztomilé, malé tváře, které mají ten nejúžasnější a nejupřímnější úsměv na celém světě. Jejich roztomilé tvářičky, kterým nejde odolat. Ano tohle přesně jsou děti. Přinášejí nám do našeho života nespočetné štěstí, nespočet radosti a lásky , ale i taky smutku a strachu. Přeci je, děti jsou kolikrát nepozorné a hlavně rychlé, neustále je musíme mít na očích, alespoň ty nejmenší. Kolikrát stačí chvilka nepozornosti a neštěstí je na světě. Děti nám naplňují rodinný život a jsou pro nás vším vším. 

děti

Potřebuji od nás rodičů, lásku, pozornost, obejmutí a hlavně porozumění. Je jen na nás, na rodičích jak se děti budou chovat, protože našim úkolem je přichystat do života a na učit je plno nových věcí. Pro dítě jsme vzorem mi a proto je potřeba si pamatovat, že se budou chovat stejně jako mi dospělí. Není jednoduché se stále kontrolovat, zda dáváme dobrý příklad, ale mělo by to být samozřejmostí. Než dítě začneme karát, tak si vzpomeňte, koho vám to jeho chování připomíná, je velmi pravděpodobné že uvidíte sami sebe. 

dítě

Malé, ale i velké děti potřebují velkou péči. Co se týká i stravování. Je fajn že se začalo poslední roky mluvit o zdravém životním stylu a ten by jsme měli předat i našim nejmenším. Na internetu najdete spousty možností jak stravovat své děti. Ale někdy stačí poslouchat svůj selského rozumu a nekrmite dítě rychlým občerstvením jako je KFC apod. Ano nikdo vám to nezakáže avšak platí vždy pravidlo, všeho s mírou. Nastane den kdy tomu nezabráníte, ale nic si z toho nedělejte. Děti objevují nové chutě. A známé to, zakázané ovoce chutná nejlépe. Proto žádné jídlo dětem není vhodné zakazovat, není k tom žádný důvod. Jejich obejmutí nás uzdravuje když jsme smutní, smích který nám vyléčí rány na duši a dobře víme že čirá láska od dětí letí přímo k nám. Proto i mi jim dopřávejme upřímnou lásku a nekonečného obětí.