Nábytek z dřevěných palet

Square


V dnešní době je možné najít nábytek různých barev i tvarů a vybere si opravdu každý. Protože e na trhu takové množství nábytku, je i velká konkurence mezi výrobci a cena se tak může často vyšplhat do neuvěřitelných hodnot a to se často jedná pouze o výrobek z dřevotřískových desek, na kterých je nalepená tenká fólie. Přitom je tak snadné nábytek si vyrobit a přispět tak i k udržitelnosti. Jak na to?

Výběr palet

Nejprve si musíte vybrat palety, které budete na výrob nábytku používat. Vhodné jsou například EURO palety, které jsou vytvořeny pro opakované používání. Zakoupit můžete buď zcela nové, nebo již použité. Cena je samozřejmě rozdílná, rozdíl bude i v náročnosti opracování. Přesto se dá pořídit velmi zachovalá paleta za příznivou cenu.

dřevěné palety

Palety zakoupíte ve specializovaných internetových obchodech, jestliže hledáte již použité palety s nízkou pořizovací cenou, poohlédněte se v bazarech či skladech.

Zpracování palet

Nové palety postačí zabrousit několika brusnými kotouči o různé hrubosti. Starší palety potřebují více péče. Je potřeba zbavit se opotřebeného dřeva intenzivnějším a delším broušením. Dřevo musí být hladké, aby nedošlo ke zranění.

výroba nábytku

Dřevo potřebuje ošetřit olejem. Jestliže vyrábíte nábytek do zahrady, použijte světlicový nebo kaméliový olej, který výborně chrání proti UV záření. Pokud použijete palety pro vytvoření nábytku do interiéru, zvolte ředitelné lazury s minimálním obsahem aromátů. Dřevo ochrání před mechanickým poškozením a zdůrazní jeho charakter. Dřevo můžete natřít libovolnou barvou vhodnou pro dřevěné povrchy.

Jak vyrobit nábytek?

Jestliže nemáte dostatek vlastní fantazie, nechte se inspirovat návody v knihách pro kutily nebo v podrobných internetových instruktážních videích. Možností je opravdu plno a nebudete věřit, co všechno je z obyčejných palet možné vyrobit.