Půjčka

Square

Do takové situace přichází spousta lidí. My zde nebudeme řešit problém, zda opravdu musí mít mladá rodina auto, ale my to vezmeme jako fakt. Nota bene, že peníze nemusí být určeny na něj. Mohou být určeny na jinou nepotřebnost, anebo také skutečně na věc, která se prostě koupit nebo zaplatit musí. Například sedíte si takhle hezky v neděli u oběda, vše už je na stole a vtom do toho kap, kap. Ze stropu se snáší kapky vody, a to je opravdu s podivem. Nuže jdete nahoru prozkoumat co se děje a zříte promoklou střechu. A bude to jen dál a dál horší. Nu, a tuto střechu je nutno vyspravit, a to co nejdříve a co nejrychleji. Nebo to bude ještě horší a barák nám spadne na palici.

bankovky

Jenže když už jste prohledali kde, co a prošli celým internetem, nikde jste nenašli zmínku, že je oprava střechy zadarmo. Takže jste tam, kde jste byli na začátku.

Nuže bude nutno si peníze půjčit a začíná se řešit od koho. Trvá to déle, než byste chtěli a v sítu zbylo skutečně pár lidí. Vydáte se tedy za nimi, ale nepochodíte. Což ovšem není nic divného.

Tu se vám v hlavě vyrojí nápad, vzít si půjčku u nějaké banky. Je jich dost, ale odevšad letíte jako špinavý papír. Proč? Inu, našli vám záznam v registrech. Jeden jediný, ale našli. Kdysi jste nezaplatili včas něco, o čem už ani netušíte co to bylo. Ale záznam máte a tím jste u bank skončili. Ovšem pozor, je tu ještě jiné řešení celé situace.

pytlík na peníze

Americká hypotéka bez registru je něco, co se půjčce hodně podobá, ale protože se půjčují větší částky, kloní se firma, nebo chcete-li společnost k názvu hypotéka. Což je asi výstižnější. Ale i oni najdou záznam, říkáte si. Najdou, ale nedělají z toho zase takovou tragédii. Jasně, že kdyby jich tam našli padesát, tak by nepůjčili ani vindru, to asi nikdo a nikde na světě. Jenže tady z toho nedělají tak velké divadlo, prostě vám půjčí i přes nějaký ten záznam.