Minimalismus

Square

Jestliže si chcete domácnost tzv. pročistit/provzdušnit, mít ve vašem bytě/domě pocit, že kolem sebe nemáte spoustu věcí, pokračujte ve čtení tohoto článku. Budeme se zabývat tím, jak si minimalisticky vybavit svou domácnost. Tento styl nám dopřeje pocit tzv. vzdušných prostorů. Nebudete mít pocit, že je toho kolem Vás až moc a ještě si protřídíte věci. Nábytek a vybavení domácnosti by mělo být hlavně z kvalitních materiálů a to např.: sklo, dřevo a kůže. Například sedačku do obýváku je dobré pořídit koženou, vydrží nám několik let.
tapeta s hvězdičkami
Kuchyň bychom měli mít vybavenou hlavně sklem a dřevem. Sklo je dobře omyvatelné a upravené dřevo také. Snažte se mít na poličkách a skříňkách co nejméně dekorativních věcí. Budete tak mít i méně práce s utíráním prachu. Domů si nepořizujte závěsy ani koberečky. Pokud se rozhodnete pro koberečky, pořiďte si je v zemité barvě a nejlépe pouze jednobarevné. Koberečky jsou další věcí navíc a také při úklidu Vám zabere více času (musíte toho vyluxovat podstatně více). V kuchyni nemusíte mít kuchyňské spotřebiče vystavené všechny na lince. Uschovejte je do skříněk a nechte si pouze ty nejnutnější. Jestliže máte rádi obrazy na zdech, nechte si je zarámovat. Rámy by měli být jednobarevné a opět v zemité barvě. Ukliďte si ve skříni, protřiďte si své oblečení.
minimalistická ložnice
Ze svého šatníku nenosíme vše. Vždy se najdou kousky, které si vezmeme jen jednou za rok, nebo je máme již 2-3 roky a ještě jsme je ani jednou nevzaly na sebe. Vytřiďte si tedy šatník a oblečení, které nenosíte, darujte charitě, případně darujte blízkým. Tímto uděláte i dobrý skutek. Závěrem si tedy shrňme: domácnost by měla být jednoduchá, co nejméně dekorací. Jednoduché tvary nábytku z kvalitního materiálu. Plusem tohoto stylu je zjednodušení úklidu, pocit vzdušné domácnosti a nezabýváte se zbytečně detaily případných dekorací.