Jak na tom opravdu jste s váhou?

Square

Mnoho lidí má zafixováno, že nespokojenost s vlastním tělem se týká čistě mladých lidí, nicméně častokrát se lze setkat s tímto problémem ve ostatních věkových kategoriích daleko hojněji. Každý může dojít k závěru, že již nadále není spokojen se svým vnějškem, přičemž však ještě běžnější případ představuje vsugerování si názorů a připomínek ostatních a následné zhnusení se sám sobě. Nehledě na to, zda jen váháte, jestli by nebylo na místě začít provádět změny, či se vejdete do norem, nebo by se skutečně hodilo přehodnotit své návyky, udělat si správný a dostatečně objektivní obrázek o své vlastní postavě není příliš snadná záležitost.

nepřesné měření křivek

Terčem neopodstatněných poznámek se stává významné procento žen i mužů na denní bázi. Pokud toto vyvolalo ve Vás nepříjemné otázky a nejistý postoj, nicméně sami byste se neoznačili za člověka s problémem s vlastní váhou, či si uvědomujete, že se vyjímáte určitým standardům, ale stále to nepřekročilo Vaše osobní limity, nechat si své stanovisko potvrdit lze snadno z pohodlí domova. Při využití BMI kalkulačky dostanete nesubjektivní výsledek na základě pár údajů – Vaše pohlaví, rok narození, aktuální výška a pochopitelně hmotnost. Po zpracování zmíněných hodnot systém automaticky vyhodnotí, do jaké skupiny skutečně patříte, popř. kolik kilogramů zbývá k dosažení rozdílného milníku.

hmotnostní váha

S tímto závěrem lze dále pracovat dle Vašeho individuálního posouzení. Jestliže si potvrdíte kladný výsledek, nemusíte se dále stresovat připomínkami ostatních, což může podpořit Vaše sebevědomí. Naopak neočekávaně vysoký výsledek směřuje k větší motivaci upravit svůj životní styl a konečně se posunout o krok vpřed. A v neposlední řadě – zobrazení podváhy zase může přispět k dovršení názoru, že ani zde by nějaké změny nebyly na škodu. Záleží čistě na Vás, jak se rozhodnete s výsledkem naložit.