Triky, jak zahnat chutě na sladké!

Square

Léto se nezadržitelně blíží a jen málokdo by nechtěl ještě před příchodem léta zhubnout nějaké to kilo nebo zformovat postavu do plavek. Jenže dřina v posilovně a zdravý životní styl jde ruku v ruce se správným jídelníčkem. Jenže změnit stravování nemusí být vůbec jednoduché, obzvlášť u milovníků sladkého, kteří se naučili zapojit cukrovinky do každodenního života. Přitom naše tělo pro své fungování jednoduché cukry nebo nezdravé tuky vůbec nepotřebuje.

hořká čokoláda

Pokud jste si až doteď čas od času dopřáli nějakou tu čokoládu nebo brambůrky na přepáleném tuku, ze dne na den je ze svého jídelníčku asi zcela nevyřadíte. Věřte nebo ne, ale i na cukr si naše tělo může vytvořit nezdravou závislost. V případě, kdy ze dne na den úplně vysadíte veškeré cukrovinky, s chutěmi na sladké budete bojovat doslova každou minutu. V takovém případě je potřeba tělo trochu obalamutit.

  • Pocit hladu

Vůně čerstvě upečených zákusků v pekárně, sušenky, které se na vás smějí z regálu v supermarketu. Jak jenom odolat? Ovšem skutečně vás v danou chvíli ovládli chutě na sladké? Nejedná se pouze o prach obyčejný pocit hladu.

V duchu se zamyslete, neudělal by vám radost i zeleninový salát? Někdy je opravdu chuť na sladké jen převlečený hlad, který můžete hravě ukojit zdravou svačinkou bez výčitek.

  • Zdravější alternativy

sušené ovoce

Zdravějších alternativ sladkostí a slaných pochutin je celá řada. Jen málokdo totiž dokáže skutečně ze svého jídelníčku vyřadit sladké a čas od času si obalit nervy. Sušené datle, fíky, meruňky nebo švestky představují zdravější variantu mlsání, která sice také není úplně bez cukru, ale rozhodně zapříčiní menší pocit provinění než tabulková čokoláda. Velmi dobře lze obalamutit mozek i proteinovým nápojem, který je povětšinou sladký až dost, navíc tělu dodá potřebné bílkoviny a sacharidy. Zkrátka brzo zjistíte, že mlsat se dá i zdravě!