Život v online světě

Square

Webové stránky online pro mě byly vždycky velmi složité. Nevěděla jsem, co si s nimi mám počít. Být nonstop online? Na základní škole to ještě docela šlo. Měli jsme ve škole informatiku, která byla naštěstí velmi jednoduchá. Taky si pamatuji, co bylo v první hodině naší informatiky. Bylo to myslím, už ve čtvrté anebo v páté třídě. Kdo by nechtěl být tehdy online? Nyní počítač je vlastně úplně prima, jako druhý život. Natož abych na něm něco dělala, tak jsem se musela hodně učit. A víte, co byla první věc na počítači? Bylo to, že jsme si každý udělali svůj vlastní email. Teď tedy abych to upřesnila, emailovou schránku. V té době jsem absolutně vůbec nevěděla, co to znamená. Nedokázala jsem si představit, že na nějakém webu může být nějaká schránka, kam chodí dopisy a je online.

Jste často online?

Tedy alespoň já jsem si to myslela. A že emailová schránka na webu je taková schránka, která se potom vybere jako normální pošta. Ovšem bylo to úplně jinak. Byla jsem ještě asi nevzdělaná počítačem. Nedokázala jsem si představit, jak ty webové stránky fungují a co je to online život. Nechápala jsem celý webový online svět. A proč je počítač tak důležitý?

Online svět je populární.

Bylo to všechno pro mě jako velká záhada. Jako velký otazník. A proto jsem byla velmi ráda, když mi tohle někdo vysvětlil. Ani nevíte, kolik mi dalo zabrat, než jsem si udělala vlastní emailovou schránku. Opravdu to bylo složité. Nevěděla jsem, že se ta stránka jmenuje webová stránka a musí se to zakládat, když jste online. A když už jsem měla všechno hotové, tak jsem byla jako v sedmém nebi. Připadala jsem se po velmi chytrá. Ovšem nyní už mám úplně jiné záliby a také znalosti. Nyní ovládám počítač skoro až dokonale. Sice nejsem perfektní, ale mám ho mnoho zkušeností. Vždyť už pět let pracuji v bankovnictví a kde používám počítač a webové stránky denně. A online jsem vlastně skoro nonstop.