Trávíte s partnerem málo času? Neberte to jako problém!

Square

Především je nutné sdělit, že každý pár je jiný a ke vztahům je třeba přistupovat individuálně – stejně tak jako ke všemu osobnímu, co se vás týká.
Poměrně často diskutovaným tématem v partnerských vztazích je mimo jiné i volný čas dvojice. Zda spolu prožívat každou volnou chvilku, nebo se vídat jen když máme chuť s tím druhým být. Je vhodné mít nějaké společné zájmy, nebo si má každý raději hledět svého? A kolik času je tedy „akorát“?
propletené ruce
Pokud máte pocit, že jste našli toho osudového partnera, se kterým chcete strávit zbytek života, je důležité dívat se na celý váš vztah v globálním měřítku. Je-li to opravdu tak, není potřeba šílet z toho, že má přítel každý páteční večer po práci potřebu jít s kamarády na pivo.
Partnerský čas je potřeba vnímat jako vzácnost, jinak vás brzy přestane bavit. Umíte si představit být s někým neustále, den co den, hodinu co hodinu? Pokud teď rezolutně odpovídáte, že ano, že ho přeci milujete, a proto s ním chcete být, zkuste se nad otázkou zamyslet z druhé strany – umíte si představit, že máte někoho po svém boku navždy a pořád? Nikdy neodejde, nedá vám prostor dělat si to, co máte rádi jen vy a co považujete za chvilku pro sebe. Bude se vás neustále držet jako klíště a vy neuděláte ani krok. Po čase vám tak bude připadat, že potřebujete svého milého naléhavě setřást, aby se vám ulevilo a mohl/a jste se nadechnout. Uvažujme tedy o tom, co chceme tak, jak by to bylo v extrémní situaci a jak by vám to bylo příjemné. A dojdete-li k závěru, že vlastně ani moc ne, a že není na škodu si od sebe občas odpočinout, nadechnout se, věnovat se sám sobě a pak se opět zaměřit na celý pár – nechtějte takové kroky ani po partnerovi.
žlutý balonek
Máte-li i přesto obavu, že díky mnoha chvílím stráveným bez sebe dojde brzy k odcizení, uvažujte o těch pozitivech, která vám vzájemná nepřítomnost přinesla v minulosti – těšení se jeden na druhého, sdílení zážitků, které jste prožili a máte je potom komu vyprávět, poslouchání zážitku partnera, vzájemné sdílení svých úspěchů ale i starostí a podpora v tom, aby se každý z vás věnoval tomu, co ho baví – i když to třeba nezahrnuje fyzickou přítomnost celého páru.