Jak získat Kindergeld?

Square

Kindergeld je finanční podpora pro rodiče, kteří pracují v Německu. Nemusíte mít německé občanství, abyste tuto podporu mohli získat. Tento finanční příspěvek má sloužit zejména na školné, školní pomůcky, různé aktivity, kterým se vaše děti věnují. Nicméně tyto peníze můžete využít i na jiné účely, dokonce je možné tento příspěvek získat, přestože vaše děti momentálně do školy nechodí. Ve většině případu mají na Kindergeld nárok rodiče dětí do osmnácti let, ale je možné v některých případech udělat výjimky a pobírat peníze na děti i déle.

holčička s bublifukem

Nárok na získání Kindergeld má každý, kdo v Německu pracuje a trvale tam odvádí daně. Můžete tedy tento druh podpory získat, přestože jste Češi a trvale žijete v České republice. Ve skutečnosti totiž nemusíte v Německu mít nahlášený pobyt, stačí když tam pracujete. Navíc v Německu nemusí pracovat oba rodiče, bohatě stačí, když tam pracuje jeden z nich. Děti samozřejmě mohou navštěvovat školu v České republice a bydlet také v Česku.

bankovky

Co tedy vlastně potřebujete? První podmínkou je, že žijete s dítětem v jedné domácnosti a vy nebo váš manžel/manželka pracujete v Německu. Další podmínkou je, že platíte v Německu sociální pojištění, to se týká všech zaměstnanců, kteří pracují na hlavní pracovní poměr nebo na zkrácený hlavní pracovní poměr.

Kindergeld také můžete získat, pokud v Německu vlastníte nemovitost, kterou například pronajímáte. Potom totiž také musíte v Německu podávat daňové přiznání a platit daně. Poslední možností je, když v Německu zakládáte firmu. V tomto případě totiž také odvádíte daně a tím máte na podporu nárok.

Pokud vás možnost Kindergeld zaujala, tak se podívejte na stránky Kindergeld Německo Preklady-nemeckeho-jazyka. Zjistíte tam, jak velkou podporu můžete získat a také dostanete možnost pomoci se zprostředkováním. Díky tomu můžete finanční příspěvek získat už do čtyř týdnů od odeslání žádosti a prakticky bez starostí.