Efektivní rodičovství

Square

Mladší děti obvykle nechápou zdlouhavé vysvětlování toho, proč je důležité, aby byly v určitou dobu doma z domova svého společníka nebo proč jim není dovoleno to udělat v domě. Jedna věc, o kterou se však častěji snaží, je potěšit a potěšit své lidi. Takže když se malé dítě zeptá „Proč?“ nebo „Z jakého důvodu?“ když se jim řekne, že si s něčím nebo někým nemohou hrát nebo proč potřebují dodržovat pokyny, které jste předložili, v zásadě jim řekněte, že „protože mě těší, když se řídíte domácím řádem a děláte to, o co tě žádám.“ Měli byste se zdržet používání výrazu: „Protože jsem to tak řekl“, protože to samo o sobě přispívá ke zklamání a velké zmatenosti dítěte, raději dítěti vysvětlete své doopravdické záměry…

m

Ostřílenější mladíci, mládež i dospívající budou pravděpodobně vyžadovat více od vašeho objasnění. Když se ptají „Proč?“ nebo „Z jakého důvodu ne?“ nejlepší je konkrétně, upřímně a jasně vyjádřit svůj názor. „Chci, abyste byl doma do 22:00, protože zítra musíme být v ordinaci zubního lékaře kvůli vaší registraci a nemůžeme přijít pozdě.“ Jsou to navíc úžasné otevřené dveře, abyste mohli opakovat důsledek narušení normy. „Z jakéhokoli důvodu, že nejste doma do 22:00, budete na sedm dní vyloučeni z této cesty do domu svého přítele.“ Buďte předvídatelní, pevní a jasní, ale taky i přímí….

m

Navzdory tomu, že vás vaše dítě může hodně provokovat tím, že se vás bude ptát na to, z jakého dobrého důvodu byla zavedena stálá a přísná pravidla, navíc to ukazuje jejich vývoj jako individuálního učence. Snažte se tedy, abyste nebyli podrážděni nebo zmateni, když to dělají; pochopit, že je to jejich metoda k pochopení reality kolem nich. Vysvětlení vašemu dítěti dělá z rodičovství vlastně krásu jak pro rodiče, tak pro dítě; je to skutečně oboustranně výhodná skvělá situace.