Jak vznikl fotbal?

Square

Dnes si popovídáme o tom, jak vznikl fotbal. Existuje spousta historek a příběhů, ale jen jeden může být oficiální. My si ale projdeme všechny příběhy a o každém si něco řekneme. Začneme tím nejznámějším a nejstarším příběh, že opice kopali do lebek mrtvých zvířat. Pokud věříte, že jsem z opice, tak by to mohla být i pravda. Samozřejmě to nemůžeme nazvat fotbal, protože se nehrálo na brány, ale jen se tak kopalo. Další příběh je ze starého Egypta. Ve starém Egyptě při stavění pyramid si podle všeho dělníci kopali do různých kamínků.
míč na fotbal
Jeden z dělníků přišel s nápadem, že by se mohl do něčeho trefovat. Dělníci se možná inspirovali známou hrou kuličky, kde se snažíte dostat kuličky do důlků. Takže dělníci se snažili kopat kamínky do důlků, které si vyhrabali v zemi. Důlků při každé hře bylo minimálně pět. Dalším známým příběhem je povídka o indiánech. Indiáni vytvořili kožené klubíčko, pokud měli kůži navíc. S koženým klubíčkem se malé děti indiánů snažili hrát různé hry. Nejvíce je bavila hra, kde museli do koženého klubíčka kopat. V téhle hře šlo o to, že děti museli míč dokopnout co nejdál. Ten kdo kopl, dál ten vyhrál. Teď si řekneme tu oficiální historku. Fotbal vznikl ve Velké Británii. Přesněji bychom mohli říct, že na ulici Londýna. Na té ulici si kopali náctiletí kluci s medicinbálem.  Viděl to jejich učitel tělocviku, kterých se jich zeptal, co to dělají. Kluci mu řekli, že kopou do balónu. Učitel byl nadšený z toho, co viděl a šel si zakopat s nimi. Učitelovi se to tak moc líbilo, že to hrával i v hodinách tělesné výchovy s žáky. Žáci i učitel to ukrývali před zraky ředitele.
stadion na fotbal
Domluvili se, že tomu dají název. A podle anglických slov foot (chodilo) a ball (míč) se dohodli, že tomu budou říkat football. Z toho je i odvozen český název fotbal. V Anglii se tahle hra vysoce rozšířila, ale byla známá jenom v Anglii. Později se jeden z anglických učitelů vydal do Německa, kde fotbal proslavil. Německo bylo v té době velmi vyspělá a známá země, a proto se to hned rozšířilo do celé Evropy a potom i světa. Takhle oficiálně vznikl fotbal. Jestli je to pravda nebo ne to nevíme.