Vhodné pro sportování

Square

Člověk dnes musí pomalu své děti vyhánět ven násilím, aby se alespoň na chvíli hýbaly. V dřívějších dobách bylo samozřejmé, že se děti pohybovaly venku od rána do večera, ale v současné přetechnizovaném světě, kdy má každý doma když ne herní konzoli, tak alespoň počítač, je těžké mládež nějakým efektivním způsobem zaujmout ke sportování. Nechcete-li přistoupit k násilí, což se samozřejmě příliš nedoporučuje, ale i neradi se díváte na to, jak vaše dítka neustále sedí před zářící obrazovkou, můžete vyzkoušet koupit trampolínu. Jedná se o levný, a přitom velmi účinný a zábavný sportovní nástroj, který dokáže vytáhnout alespoň na chvíli ven i ty největší lenochy.

běh

Zdravý pohyb

Možná se vám může trampolína zdát jako nedostačující, alespoň co se týče možností, jak děti pořádně rozpohybovat, ale můžete být klidní. Lidem, kterým chybí kondice stačí pár minut a už z nich teče pot po litrech. Ono totiž skákání není tak jednoduché, jak se zdát. Je při něm nutné zapojit velké množství svalových struktur, které lze tímto způsobem posilovat. Ne nadarmo se trampolíny běžně používají jako pomůcka k snížení hmotnosti. Sice se jedná o menší verze pro jednoho člověka, ale na rozměrnějších modelech při pravidelném cvičení budete ztrácet kilogramy také. Jen to můžete provádět v tandemu nebo klidně ve třech .

posilování

Bezpečnost

Skákání po trampolíně je v podstatě sport s minimem rizik. Je však nutné koupit si verzi, která je vybavena všemi potřebnými bezpečnostními prvky, které sice nejsou vždy stoprocentní, ale snižují šanci úrazu na minimum. Mezi takovéto prvky se řadí hlavně kryt na pružiny a samozřejmě také ochranná síť trampolíny. Pokud vám bude prodejce nabízet model bez těchto doplňků, rozhodně u něj nic nekupujte a raději si sežeňte trampolínu jinde. Možná, že si budete muset připlatit, ale zvýšená bezpečnost při skákání za to určitě stojí.