Vhodná dezinfekce do bazénu

Square

Mít na zahradě bazén není vůbec k zahození. Můžete ho používat se správným zastřešením skutečně dlouho. Nesmíte však zapomínat ani na dezinfekci.

Vhodná dezinfekce do bazénu

Je pravdou, že bazén si dnes může dovolit leckdo, což bylo ještě před pár lety nemyslitelné. Samozřejmě, že je řeč o nadzemních modelech. Zapuštěné typy jsou stále mimo finanční možnosti mnoha domácností. Navíc je často nechtějí ani lidé, kteří na ně mají. Koupit si totiž klasickou zapuštěnou vodní plochu znamená obvykle nutnost rozkopat celou zahradu, po čemž nikdo moc netouží. Nadzemní bazény sice nejsou příliš vhodné k plavání, ale komu jde jen o občasné ochlazení v parném létě, tomu stačit budou, a to bohatě.

Bazén

Ovšem pozor! Stejně jako o klasické bazény, tak i o nadzemní typy je potřeba se starat stejným způsobem. To znamená je v pravidelných intervalech zbavovat pevných nečistot a také aplikovat speciální chemické přípravky. V případě, že tak činit nebudete, voda začne podléhat zkáze a stane se nepoužitelná pro jakékoliv účely.

Chlór a spol

Co ale používat? Inu, možností je tolik, že se v tom laik často ani nevyzná. Pokud nechcete příliš dlouho přemýšlet, prostě si vyberte jeden z mnoha chlorových prostředků a máte v podstatě vystaráno. Jedná se o tu nejklasičtější dezinfekci do bazénu, která se u nás prodává. Standardně se používá jak v domácích, tak i na veřejných koupalištích. Chlór je sice vysoce účinný, ale zároveň může i škodit. I v malých dávkách nepříjemně zapáchá a citlivějším jedincům může způsobovat i drobné svědivé vyrážky. V případě, že máte v rodině někoho, kdo na to trpí, bude asi lepší použít dezinfekci fungující na jiném principu.

Čistý bazén

Bezchlorová chemie se u nás dá samozřejmě koupit také, a to docela běžně. Její asi nejtypičtější představitel je aktivní kyslík, který je obdobně účinný, ovšem nezapáchá ani nepoškozuje pokožku. Jeho cena je samozřejmě o něco vyšší. Velmi populární je také mořská sůl, která však také není nejlevnější, zvláště, když je potřeba společně s ní dokoupit i speciální solonizační jednotku. Ta je docela drahá.