Tak trochu jiné Vánoce: Co nás letos (ne)čeká?

Square

Něco zůstává stejné

Ano například vánoční úklid doma nás kvůli covidu pravděpodobně nemine. Sice nás možná nenavštíví tetička z pátého kolene, ale přeci jen uklizeno musí být, přes to nejede vlak. Nicméně pokud vás dostihne nějaká ta nemoc, vykašlete se na úklid a odpočívejte. Na světě není nic důležitějšího než zdraví, bohužel si to uvědomujeme pozdě, většinou když ho nemáme. Cukroví můžete péct také klidně dál, jen pozor na otevírací dobu obchodů.

Betlém_s_hvězdou

Předem si ji ověřte, ať nejdete pro koření na perníčky či Heru zbytečně. Čas strávený s rodinou vám také žádná pandemie nevezme.

Nákupy online

Možná díky zavřeným obchodům letos ušetříme čas i peníze. Když budete nakupovat chytře, můžete využít akce na dopravu zdarma, která bývá před začátkem adventu, stejně jako slevy tzv. „Black Friday“. Zkuste popřemýšlet, co by vašim blízkým udělalo radost, a objednávejte v akci. Ušetří vám to i nervy při běhání z jednoho obchodu do druhého. A myslete na své blízké, kteří nejsou kamarádi s počítačem, a pomozte jim s objednávkou. Na internetu najdete spoustu inspirace, objednat můžete parfémy, malé elektrospotřebiče dárkové balíčky plné dobrot a určitě nic nezkazíte ani dárkovými poukazy Mikulov Galant.

Opravdové Vánoce

Už na jaře, když jsme se ocitli doma se svými blízkými, jste určitě zaslechli, že se lidé díky koronaviru zpomalili a začali si vážit běžných věcí. Možná to právě o Vánocích bude platit dvojnásob.

vánoční_strom

Lidé budou spolu doma, budou si užívat společný čas, v někom se třeba probudí kreativní duch a vyrobí si adventní věnec či jiné dekorace a někdo konečně shlédne všechny pohádky, které k Vánocům patří. Důležité je, že nám nikdo nemůže vzít čas, který trávíme s rodinou. A i když vám dotazy vašich dětí k úkolům z matematiky či češtiny lezou mnohdy na nervy, o Vánocích se na ně vykašlete a odpočívejte. Máme za sebou dost těžký rok, tak si zasloužíme být prostě jen spolu.