S textilním sáčkem můžete nakupovat šetrně

Square

Naše motivace by měla být prostá – nezahlcovat prostředí pro život zbytečnými plasty. Každý rok výrobci vychrlí stovky tun jednorázových plastů, vždyť z celkové výroby umělých hmot jich plastové výrobky na jedno použití tvoří dokonce čtyřicet procent. A deset miliónů tun plastového odpadu skončí každoročně v oceánech. Přičemž na tomto znečištění se výrazně podílí i Evropa, prostě proto, že veškerý vytříděný plast nedokáže ani při té nejlepší vůli zužitkovat. To je velice smutná bilance. Ovšem pokud budeme chtít, můžeme ji zlepšit. A svým příkladem inspirovat i ostatní.
pytle jablek
Klasický mikroténový sáček můžeme snadno nahradit sáčkem textilním. Ten vám při šetrném používání vydrží až několik let, a za tu dobu tak ušetříte tisíce zbytečných plastových sáčků, které by jinak skončily v odpadu.
Není nic jednoduššího, než si takový sáček ušít doma svépomocí, nepotřebujete k tomu ani žádné speciální šicí umění. Samozřejmě, pokud vás rukodělná činnost ani trochu neláká, snadno podobné zboží nakoupíte na internetu pod heslem „textilní sáček“. Existují i alternativní varianty ze speciálních rozložitelných materiálů. Ovšem počítejte s tím, že vás jedna sada sáčků vyjde na několik sto korun. Kdežto když se doma pustíte do šití a využijete k tomu třeba zbytek staré záclony, budou vaše náklady téměř nulové.
Střih a návod k šití je prostý, najdete ho na internetu a nijak se neliší od ušití běžného látkového pytlíku v té nejjednodušší podobě. Stačí ustřihnout pruh látky v závislosti na budoucí velikosti sáčku, přeložit ho napůl, prošít boky a v horní části vytvořit tunel pro provlečení stahovací šňůrky. A to je celé.
čtyři tašky
Jak je vidět, tak výroba takové praktické nákupní pomůcky je naprostá hračka. Když si takových pytlíků ušijete celou sadu v různých velikostech, můžete je využívat při každodenních nákupech, aniž byste použili jediný plastový sáček.
Pytlíky jsou lehké, takže na váze zboží nic nepřidají, jsou průhledné, takže prodavačka vidí, co máte uvnitř, vybrané zboží hravě udrží na místě, a po znečištění je můžete jednoduše vyprat spolu s ostatním oblečením.