Proč se pustit do stavby rodinného domu typu dřevostavby na Vysočině

Square

Dnes se staví rodinné domy i ve stylu dřevostaveb, což ovšem neznamená, že by šlo o podřadné materiály, s velmi krátkou životností a výrazným nebezpečím požáru. Stavební technologie využívají mnohaletých zkušeností a moderních postupů, ověřených v praxi a na první pohled v zásadě ani nepoznáte, že jde o konstrukci tohoto typu.

interiér domu

Objekty jsou zateplené – tepelná a protipožární izolace patří k zásadním opatřením, na něž se výrobci soustředí, bez nich by nemohly jejich výrobky vůbec konkurovat na trhu ostatním firmám, ostatně, sami se o tom můžete přesvědčit při návštěvě vzorového objektu nebo na Dnech otevřených dřevostaveb, které probíhají již osm let, obvykle vždy v podzimních měsících. Každá budova musí také mít tzv. energetický štítek, tedy hodnotu energetické náročnosti, potřebnou pro zajištění vytápění objektu.

Úspora energií, energetická soběstačnost – ruku v ruce s tepelnou izolací se nabízí otázka úspor nákladů za vytápění, zejména tehdy, vsadíte-li na stále nejlevnější způsob – palivové dřevo. V současné době to neznamená tvrdě dřít jako dřevorubec, lze využít technických prostředků – štípače dřeva a řetězové pily, anebo si nechat dovézt dřevo již takto zpracované. Kromě vytápění lze ušetřit a být soběstačnými i v případě čerpání vody z vlastní studny a využívání fotovoltaiky, solárních kolektorů a vaření na propanu či propan-butanu.

podzim na Vysočině

Výhodná investice – mějte na paměti, že nejvýhodnější investice, která platí již mnoho let, je vlastní nemovitost na vlastním pozemku. Má větší stabilitu, než investování do podílových fondů, cenných papírů a podobných komodit.

Přírodní lokalita – vsadíte-li na působivé prostředí, kde se rozhodnete stavět, můžete tím obohatit vlastní život, zlepšit zdraví a fyzickou i psychickou kondici, urychlit regeneraci organismu a zbavit se chronického stresu. Jednou z nejkrásnějších přírodních lokalit v celé Evropě je Českomoravská vrchovina, postavit dřevostavbu na Vysočině HB stavby může váš život doslova od základů změnit.