K čemu mi je dobrá kalkulačka čisté mzdy?

Square

Už jste si někdy zkoušeli vypočítat svou čistou mzdu na papíře, a vůbec jste nechápali jak se to vlastně počítá, a co se vám strhává z vašeho platu? Na úvod si představíme pár ukázkových situací před nástupem do nového zaměstnání. Jdete na pohovor, slušně se oblékneme, samozřejmě záleží na pozici o kterou se hlásíte, a co je tam vyžadováno. Pohovor proběhne docela podle vašeho očekávání, ale ke konci vám sdělí vaši mzdu, ale v hrubém. Zeptají se vás zda je to pro vás dobré finanční ohodnocení, a vy to odkýváte. Když se za vámi zavřou dveře od firmy, sednete si do auta, a v hlavě se vám začnou hodit myšlenky. Co teď, sice jsem to odkýval, ale kolik to vlastně dělá v čistém? Zvednete telefon, a kamarád vám poradí ať si na internetu najdete kalkulačku čisté mzdy, a budete mít vyhráno!

kalkulačka mzdy

Po příjezdu domů zasednete k počítači, a zadáte hrubou mzdu. Jenomže systém vám ukazuje chybu? Naše kalkulačka čisté mzdy vám poradí. Ale nemůžete jen vyplnit hrubou mzdu, a čekat až vám systém vypočítá tu čistou, na kterou již netrpělivě čekáte. Uplatňují se různé slevy, a proto po vás chceme, abyste je tam také zadali. Pokud jste student, rodič s dětmi nebo OZP, musíte nám to vyplnit, a poté se dozvíte konečnou částku. A pokud nic z takového nejste tak zvolíte odpověď zápornou. V naší kalkulačce jsou započítané odvody na zdravotní pojišťovnu a na čssz, kterou je povinen zaměstnavatel za svého zaměstnance každý měsíc odvádět.

kalkulačka mzdy

Je tam i kolik se strhává vám jako zaměstnanci. Díky různým slevám se vaše odečty z vaší výplaty zmenší, a vám tedy zbyde více peněz za daný odpracovaný měsíc. Tato kalkulačka, ale slouží jen základní výpočet. Pokud byste chtěli vypočítat přesnou částku ať už jste měli dovolenou, nebo jste byli v pracovní neschopnosti tak to se musíte obrátit na svého zaměstnavatele a osobu, která tyto vaše podklady zpracovává. Máme, ale také rozšířenou kalkulačku, a pokud jste darovali krev, kostní dřeň nebo máte pojistné na životní pojištění, tak si je můžete také započítat.