Firma směřující ke krachu

Square

Každá firma se bohužel může dostat do tíživé situace, ze které nebude lehké se dostat. Někdy to skončí insolvencí, kdy na takové firmy musíme dávat pozor.

Firma směřující ke krachu

Možnost záchrany

Velké množství firem potká nepříjemná situace, kdy ke bohužel delší dobu v záporných číslech, což se musí změnit, jinak za určitou dobu hrozí krach. V tomto období musíme zapojit všechny síly, aby se podařilo společnost zachránit a těšit se na doby, kdy zase bude dobře. Je proto nutné zajistit co největší příjmy, a proto se snažte zvládnout spousty zakázek, přilákat nové zákazníky a prodávat co nejvíce zboží.

slovo Bankrot

Druhým krokem je v této době se snažit, aby stal provoz firmy mnohem méně peněz. A proto je dobré zrušit alespoň dočasně investice, které v dohledné době nepřinesou žádný zisk. Méně příjemná část je zaměřit se na personál, kdy musíme zvážit, jestli nebude lepší někoho propustit, když je málo práce, nebo už jej nepotřebujeme. Také je dobré popřemýšlet o menších prémiích a podobně. Je totiž lepší snížit náklady a přežít krizi, než aby musela firma kompletně zkracovat. Dají se půjčit i peníze, ale musíte si položit otázku, jestli má firmu smysl držet.

Stav insolvence

Jakmile už není cesty zpět a společnost dal prodělává, tak se nevyhneme krachu. Na takovou firmu se musíme dívat i z druhé stránky, protože když sami podnikáme, tak záleží na tom, s kým spolupracujeme. Při domluvě a provedení zakázky pro firmu v insolvenci můžeme narazit na problém. Práce pro ni bude hotová, a proto ji například vystavíme na fakturu a tu jí odešleme.

papírový rejstřík

Ovšem druhá firma je v insolvenci, takže rozhodně nemá z čeho fakturu zaplatit a vymáhat peníze od někoho, kdo prostě ty peníze nemá je těžké a možná je už nikdy neuvidíme. Je proto dobré se těmto situacím vyhýbat, aby skutečně jsme na takovou firmu nenarazili. Jak toho docílit? Existuje protoinsolvenční rejstřík firem, kde jsou veškeré takové firmy uvedeny, a proto je lehké sem nakouknout. Samozřejmě když s někým spolupracujeme velmi dlouho, tak ji už můžeme věřit, ale u nějaká nové společnosti, kdy máme pochyby je to dobrá možnost.